شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

image description

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

بر بال قلم

 

کدام دادگاه حقّی، کسی را به جرم پاکی، محکوم به نابودی میداند؟ کدام محکمه ی عدلی، صفا و دوستی را محکوم می کند و کدام انسان منصفی، حکم صید کبوتری می دهد که در اندیشه ی آزادی از قفس بسته ی تن است.

ای تکه تکه های تن آسمانی اش، فریاد برآرید! ای محاسن سپید و غرق به خونش بگویید که همه ی پروانه های عاشق به عشق پاک او رشک می برند...

و شما ای پاره پاره های عمامه ی سیاه پیر شیراز! چون قاصدک سبک بال به پرواز درآیید و به محراب نگران و چشم به راه بگویید که: «دستغیب صد پاره شد، دیگر نمی آید!»

پیر شیراز، چو پروانه ز شوق رخ دوست

خوش در آتش شد و آتش به همه عالم زد

تا شد آن آیت تقوی و یقین، غرقه به خون

به دل عارف و عامی شرر از این غم زد

در آن ظهر دل انگیز جمعه، که دلهای عاشق از نام ولی عصر -ارواحنا فداه - آکنده بود، حضرت آیت اللّه دستغیب به اقتدا از مولای خویش «ابا عبدالله الحسین» با رویی خونین به ملاقات حضرت صدیقه ی طاهره (س) رفت؛ تا با شهادتش سندی دیگر باشد بر مظلومیت آل رسول...

آثار علمی، عملی و عاشقانه ی او نشان از تلاطم روح بی قرار و مشتاقش در محضر اللّه - جل جلاله - داشت و برای ره پویان معرفت، چونان فانوسی بود در شب تار تحیّرها.

«داستانهای شگفتِ» عشق او، نُقل محفل صاحبدلان بود و فکر روز «معاد» و توسلش به «صدیقه ی کبری» و «سیدالشهدا» بوستان دل با صفایش را معطّر از رایحه ی حضور کرده و از تعفّن غفلت و خارهای «گناهان کبیره» زدوده بود.

مسجد جامع عتیق، برای همیشه تشنه ی زلال تفسیر و عطر بیان او باقی ماند و زمزمه های دل انگیز موعظه هایش همچنان در گوش جان مشتاقان، نوازشگر مانده است.

او رفت؛ امّا دست غیبی شد بر سینه ی دشمنان انقلاب و سندی جاودان بر حقانیت مظلومان شیعه. یادش گرامی باد.(، خیمه - شماره 9)

 

منبع :  https://b2n.ir/94578