شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

image description

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

آخرین مطالب سایت

article thumbnail

سرچشمه‌های اخلاق انسانی پژوهشگران اجتماعی با دلایل موجه یکسان به عوامل اجتماعی - فرهنگی اشاره می کنند که در ج [ ... ]

article thumbnail

سخن هفته راهى که دنیاى اسلام را بیدار کرد         راهی که شما پاسداران و فداکاران عزیز، در راه پیروزی انقلاب  [ ... ]

article thumbnail

جستاری در علل پیمان شکنی کوفیان       آنان که کوفه را می‌شناسند می‌دانند که سابقه پیمان شکنی‌اش بیش از سابق [ ... ]

article thumbnail

  کمک و یاور همسر باشید مصداق بارز و الگوی کامل صدیقین، حضرت امیر مؤمنان (علیه السلام)و همسر بزرگوارشان زهرا [ ... ]

خانه

مبلغان برای آشکار ساختن حقایق اسلام مبانی دین را دقیق بیان کنند + فیلم

 


مبلغان برای آشکار ساختن حقایق اسلام مبانی دین را دقیق بیان کنند + فیلم
رحیم پور ازغدی با بیان اینکه مبلغان و مبلغات مبانی دین را دقیق بیان کنند تا نقاط قوت اسلام آشکار شود، گفت: تبلیغ باید با جدال احسن انجام شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، در اولین نشست تخصصی فرهنگی و بصیرتی دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران استان تهران که درحسینیه فاطمه الزهرا(س) برگزار شده بود ، گفت: اگر کسی از ولایت امیرمومنان(ع) فاصله بگیرد از شیعه بودن خارج می شود.
وی افزود: در تبلیغ توهین به مذاهب دیگر ممنوع است و روش تبلیغ درست بیان معارف و محسنات اهل بیت(ع) است.
وی با بیان اینکه سرزنش، تحقیر و تهمت دشمنی را افزایش و موجب نفاق می شود، ادامه داد: یکی از امور اشتباه در دروس آموزشی حوزوی این است که ما نمی دانیم جایگاه استفاده دروس فرا گرفته کجا است.
رحیم پورازغدی بیان داشت: در عصر کنونی بزرگترین تکنیک در عرصه رسانه ها خطابه است، و در انتخابات خطابه و شعر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، در خطابه برهان وجود ندارد عمده آن شعر یا مغالطه است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه در امر تبلیغ جدال احسن را باید آموزش دید، گفت: گاهی مبلغ در میان ده کلمه بهترین را انتخاب می کند و به خوبی می تواند مبلغ دین باشد و این امر نیازمند مطالعه فراوان است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه انسان باید حق را با سخن منطقی بیان کند، ابراز کرد: در جدال احسن مبلغ با منطق، ادب و اخلاق اسلامی از عقیده حق دفاع می کند در این هنگام است که جبهه باطل به سکوت محکوم می‌شود.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه در تبلیغ هدف و‌ روش باید از هم تفکیک شود، گفت: پیامبراکرم(ص) برای گسترش اسلام با مسیحیان و یهودیان جنگ نکردند بلکه همه جنگهایی که در اسلام انجام شده همه در راستای استکبارستیزی بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به هجمه گسترده دشمنان به جنس زن، ابراز کرد: آنان با تحقیر جایگاه زن و ترویج بی بندوباری می خواهند نظام خانواده را دچار فروپاشی کنند و به دین اسلام ضربه بزنند؛ ترویج سبک زندگی غربی از هجمه های مهم دشمن برای نابودی اسلام است.
وی ادامه داد: اگر مبانی دین دقیق بیان نشود تمام نقاط قوت اسلام به نقاط ضعف تبدیل می شود، تمام افتخارات فقه، قرآن، اخلاق و سنت به مایه ننگ تبدیل می شود و دشمن پیوسته به این کار اهتمام دارد و متاسفانه برخی نادانان نیز در داخل به این امر دامن می زنند./813/پ202/ب

 

جهت دانلود فیلم برروی لینک زیر کلیک کنید:    

http://rasanews.ir/files/fa/news/1398/4/2/94017_596.mp4

 

منبع : yon.ir/5csCI