شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

شهید محراب آیت الله دستغیب

image description

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

آیت الله سید محمد هاشم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

حجه السلام سید محمد ابرا هیم دستغیب

آخرین مطالب سایت

article thumbnail

سرچشمه‌های اخلاق انسانی پژوهشگران اجتماعی با دلایل موجه یکسان به عوامل اجتماعی - فرهنگی اشاره می کنند که در ج [ ... ]

article thumbnail

سخن هفته راهى که دنیاى اسلام را بیدار کرد         راهی که شما پاسداران و فداکاران عزیز، در راه پیروزی انقلاب  [ ... ]

article thumbnail

جستاری در علل پیمان شکنی کوفیان       آنان که کوفه را می‌شناسند می‌دانند که سابقه پیمان شکنی‌اش بیش از سابق [ ... ]

article thumbnail

  کمک و یاور همسر باشید مصداق بارز و الگوی کامل صدیقین، حضرت امیر مؤمنان (علیه السلام)و همسر بزرگوارشان زهرا [ ... ]

خانه

مراسم ارتحال بنیانگذارانقلاب ، به میزبانی کلیمیان +عکس

در آستانه سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) با حضور هموطنان کلیمی شنبه شب در کنیسه کلیمیان تهران برگزار شد.

رهبر دینی کلیمیان ایران در این مراسم با اشاره به زندگانی و سیره حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک رهبر بزرگ دینی گفت: زندگی حضرت امام (ره) برای همه ما پند آموز بود و دیدگاه های روشن ایشان در خصوص ادیان الهی و اقلیتهای دینی از جمله کلیمیان ایران بسیار راهگشا بوده است.

«یونس حمامی» اظهارداشت: همان طوری که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند همه ما یک ملت واحده هستیم و ایران سرزمین همه و توحید دین واحد همه ما است.

وی با بیان اینکه یهودیت یک دین الهی و توحیدی است، یادآورشد: حضرت امام (ره) بحث صهیونیستها را از یهودیت تفکیک کردند و هم اکنون اقلیتهای دینی و کلیمیان می توانند با آرامش بیشتری در جامعه ایران زندگی کنند.

حمامی خاطرنشان کرد: دیدگاه های حضرت امام (ره) برای همه کلیمیان پند آموز بوده است و یهودیان ایران خود را مدیون حضرت امام خمینی می‌دانند و به عنوان وظیفه هر سال در کنیسه کلیمیان تهران مراسم بزرگداشت ارتحال امام برگزار می‌شود.

رهبر دینی کلیمیان ایران اظهارداشت: همزمان با تهران جامعه کلیمیان ایران در برخی از شهرهای کشور نیز سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) برگزار می کنند، زیرا همه ما از ارادتمندان امام خمینی بوده ایم و یکی از دستورات دینی ما احترام گذاشتن به کشور و حکومتی است که همه ما در آن زندگی می کنیم.

مسئول کمیته ادیان الهی ستاد برگزاری بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در این مراسم گفت: سی و امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام امشب در کنیسه مرکزی کلیمیان ایران برگزار شد و جا دارد از برگزاری این مراسم توسط جامعه کلیمیان کشور قدردانی شود.

«محمدرضا موحدی» افزود: مشارکت کلیمیان در برگزاری مراسم بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی هرسال بسیار خوب بوده است و در هشتم خرداد ماه سال جاری به همین مناسبت پیروان چهار ادیان الهی کلیمیان، ارامنه، آشوریان و زرتشتیان با حضور در حرم مطهر حضرت امام (ره) با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان و ادای احترام کردند.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی در سال ۶۱ در دیدار با پیروان ادیان و اقلیتهای دینی فرمودند توحید مذهب همه ما است ایران کشور همه ماست و ما یک ملت واحده هستیم و همه در حل مشکلات کشور باید مشارکت کنیم.

مسئول کمیته ادیان الهی ستاد برگزاری بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) اظهارداشت: خوشبختانه هم اکنون این دیدگاه حضرت امام خمینی به خوبی برای پیروان اقلیتهای دینی در کشور عملی شده به طوری که آنها می‌توانند با آرامش و آزادی کامل مراسم دینی خود را در مکانهای مذهبی با آزادی عمل برگزار کنند.

 

منبع :www.irna.ir/news/83340708/